Gerald Durrell

O mé rodině a jiné zvířeně

Recenzent:

Kateřina Kapounová

Autor: Gerald Durrell
čte: Martin Dejdar
vydavatelství: Audiostory

Nejspíše nejznámější knihou britského spisovatele a zoologa Geralda Durrela je humoristický román O mé rodině a jiné zvířeně. Prosluněné příhody z olivového ostrova inspirované autorovým vlastním dětstvím dokázaly pohltit již generace čtenářů.
Díky vydavatelství Audiostory nyní máme možnost vychutnat si část tohoto pohodového dílka i v auditivní formě, namluvené osobitým Martinem Dejdarem.

Svérázná rodinka Durrelových se z Indie stěhuje na středomořský věčně zelený ostrov Korfu. Všichni členové milují přírodu, ale Gerry tuto lásku dovedl k dokonalosti. Dny tráví především studiem nejrozličnějších živočišných druhů a neúnavně dodává nové (samozřejmě živé) přírůstky do rodiny. Bohužel se mu ale často jeho pokusy/hokusy poněkud vymykají z rukou…
Z osmnácti kapitol knižní předlohy autoři vybrali čtyři Gerryho příhody. Lovecká zima překvapí svým akčním závěrem, Mluvící květiny nám přibližují patálie s domácími učiteli neposedného dítka, Šachovnicová pole, kde se dokonce setkáme s vrahem, navodí trochu tajuplnou atmosféru a konečně si můžeme užít Zábavu se zvířaty, která je bezkonkurenčně nejvtipnější.

Ideální sousto pro poklidné letní večery, milé zpříjemnění dlouhé cesty nebo skvělý způsob, jak na chvíli zabavit neposedné potomky. Jen pozor, aby se náhodou nechtěly autorovými neplechami inspirovat!

Pokud Vám při poslechu budou téci slzy smíchu, nestyďte se, nejste v tom sami.

Kateřina Kapounová
Audioknihy.net

Obchod:

Titul je v archívu, není možno jej koupit.

AudioStory © 1991-2018

Partneři: Nakladatelství Argo | Nakladatelství Vyšehrad | Nakladatelství Portál | Deník Knihy

Stránky: Miroslav Hařovský