Hana Whitton

Anežka Česká

Čte:

Jitka Ježková, Jaromír Meduna

Než se Anežka, nejmladší dcera krále Přemysla Otakara I. rozhodla vstoupit do kláštera a zbytek svého života zasvětit Bohu, urazila dlouhou a trnitou cestu, lemovanou strastmi a povinnostmi královské dcery.
Historický román z pera proslulé autorky Hany Whitton se věnuje nejslavnější z českých světic – Anežce České, ženě na svou dobu velice vzdělané, hovořící několika evropskými jazyky a proslulé svými věšteckými sny. Anežka přinesla lásku tam, kde dosud panovala nenávist, a naději tam, kde vládlo zoufalství, třebaže její láska zůstala nenaplněná a třebaže sama musela bezpočtukrát čelit zoufalství, zradě a nenávisti.
Tato zvuková adaptace je věnována 30. výročí kanonizace svaté Anežky České.

JITKA JEŽKOVÁ (*1978)
Narodila se v Praze. Vystudovala hereckou kozervatoř a katedru teorie kultury na FFUK. Zahrála si v pohádce O TŘECH RYTÍŘÍCH, KRÁSNÉ PANNĚ A LNĚNÉ KYTLI, ve filmu BÁJEČNÁ LÉTA POD PSA a v řadě televizních inscenací. Hostovala v Činoherním klubu, v Divadle Palace a v Divadle v Řeznické. Od čtrnácti let se věnuje dabingu (TITANIC – Kate Winslet, PÁN PRSTENŮ – Liv Tyler, ZTRACENI). V roce 2004 obdržela cenu Františka Filipovského.

JAROMÍR MEDUNA (*1953)
Narodil se v Praze. Po absolvování studia na DAMU působil v oblastních divadlech, poté zakotvil v Městských divadlech pražských. V 90. letech účinkoval na mnoha pražkých scénách. Patří ke kmenovým hercům Divadla Viola. Byl angažován v řadě filmových a televizních projektů. Věnuje se umělecké činnosti v rozhlase a také recitaci, například ve spolupráci se symfonickými orchestry. Výraznou stopu zanechal v dabingu. Svůj nezaměnitelný hlas propůjčil např. R. De Nirovi, G. Hackmanovi, A. Hopkinsovi, J. Malkovichovi, nebo D. Suchetovi (Hercule Poirot). V roce 2012 obdržel cenu Františka Filipovského.

Hana Whitton, © 2019
Scénář a režie Daniel Tůma
Hudba: Daniel Tůma a Ondřej Timpl
Záznam zvuku, střih, mixáž a mastering Ivan Mikota
Producentka PhDr. Jindřiška Nováková
Natočeno ve zvukovém studiu MI91.
Grafický design Kateřina Urbanová, © 2019
Fotografie uvnitř obalu Ivan Mikota, © 2019
Vydalo AudioStory s.r.o., ℗ © 2019
1CD ve formátu MP3, celková stopáž 7 hodin, 14 minut, 15 vteřin

Obchod:

Alza Audiolibrix Supraphonline Audioteka

AudioStory © 1991-2018

Partneři: Nakladatelství Argo | Nakladatelství Vyšehrad | Nakladatelství Portál | Deník Knihy

Stránky: Miroslav Hařovský