Antoine de Saint-Exupéry

Myšlenky z Citadely Antoina de Saint-Exupéryho

Čte:

Vlastimil Brodský, Gabriela Vránová, Antonie Hegerlíková, Miloš Horanský

Sled beletrizovaných meditací na existenciální téma, přemítání o smyslu života a světa, proud úvah o lidském údělu, podobenství o lásce, přátelství, řádu a naději na lepší svět.

Ztište se, vstupte do nitra svého srdce a zaposlouchejte se do myšlenek z pokladnice duchovní moudrosti, kterou lidem zanechal geniální spisovatel Antoine de Saint-Exupéry – autor Malého prince a Citadely:

„Kulturním člověkem je tvůrce... Nemám rád lidi lenivého srdce...Nikdy nechtěj mít říši, kde by bylo vše dokonalé...chtěj říši, kde bude všechno horoucí...Nezajímá mne onen druh člověka, který zakládá na sádlo...Mám rád, když člověk ze sebe vydává světlo...Nejdále dojde a nejúspěšnější bude ten, kdo nejvíc zápasil sám se sebou...trestat budete především lest a udavačství...Každé dílo je putováním k Bohu a dokončeno může být až smrtí...Hledáš, jaký dát životu smysl? Ale smyslem je především stát se sám sebou!...Skutečná láska začíná tam, kde odměnou nic nečekáš...“

Citadela bylo poslední, nedokončené dílo tohoto francouzského autora, jehož věhlas překročil hranice krajiny, země, světadílu, a patrně i naší planety Země... Svou myšlenkovou bohatostí však zcela určitě jeho dílem stěžejním!

Překlad: Věra Dvořáková, DILIA – dědicové © 2021
Výběr textu a režie: Jindřiška Nováková
Záznam zvuku, střih, mixáž: Miroš Svatoň
Remastering: Ivan Mikota
Hudba: Jaromír Klempíř
Natočeno ve zvukovém studio Národního divadla v Praze v roce 1996
Grafický design: Jan Šavrda, 2021
Vydalo AudioStory s.r.o. ℗ © 2021

Obchod:

Audioteka

AudioStory © 1991-2018

Partneři: Nakladatelství Argo | Nakladatelství Vyšehrad | Nakladatelství Portál | Deník Knihy

Stránky: Miroslav Hařovský