Truman Capote

Snídaně u Tiffanyho

Čte:

Hana Maciuchová, Jiří Adamíra

Vždycky mě to táhne zpátky k místům, kde jsem bydlel…"Tak začíná útlá novela Snídaně u Tiffanyho, která dnes patří ke klasice moderní americké literatury. Je psaná v první osobě, jako vzpomínka jednoho z hlavních hrdinů příběhu - začínajícího spisovatele (který má ambice se prosadit), na slečnu jménem Holly.

Další hrdinkou je tedy Holly, velmi atraktivní mladá dáma s ambicemi ulovit co nejbohatšího džentlmena mezi newyorskou smetánkou., aby si mohla jednou dopřávat snídaně v luxusním pokoji, zařízeném krásným nábytkem, obklopena nádherou značky Tiffany, kterou miluje a obdivuje přes výkladní skříně. Pochází totiž z velmi chudých poměrů a sní o budoucnosti v bohatství. A New York se svou neopakovatelnou atmosférou čtyřicátých let minulého století je třetím všudypřítomným hrdinou.

Je to příběh o lidských ambicích, osobní svobodě, o hledání identity a o hloubce citu, který nazýváme láskou. Svojí neopakovatelnou atmosférou a jakýmsi fluidem čtenáře i posluchače chytne a už nepustí. Je plný intimity a nejrůznějších vůní. Dovoluje nám zasnít se, a přitom jeho děj je košatý, dramatický. Nechybí humorné, ani tragické momenty. Vždycky nás to táhne znovu se zaposlouchat… Herecký koncert předvedli Hana Maciuchová a Jiří Adamíra. Snídani u Tiffanyho proslavil hollywoodský film s Audrey Hepburnovou v hlavní roli a ústřední hudební melodií Moon River.

Scénář: Jindřiška Nováková
Režie: Jan Berger
Hudba: Leoš Kosek
Slovo natočeno ve studiu Gustava Houdka v roce 1991
Digitální úprava a mastering: ADK-Prague
Producentka: PhDr. Jindřiška Nováková
1CD ve formátu MP3, celková stopáž: 180 minut
℗ a © 1991,2012  AudioStory
V roce 2012 vyšlo v koprodukci s Ing. Martinem Pilařem

Recenze:

Jana Semelková Jakub Horák

Obsah:

Snídaně u Tiffanyho:  14 kapitol MP3


Obchod:

Titul je v archívu, není možno jej koupit.

AudioStory © 1991-2018

Partneři: Nakladatelství Argo | Nakladatelství Vyšehrad | Nakladatelství Portál | Deník Knihy

Stránky: Miroslav Hařovský