Eva Hudečková

Eva Hudečková

Vystudovala herectví na Divadelní fakultě Akademie múzických umění. Herecké profesi se věnovala do roku 1984. Ztvárnila řadu zajímavých rolí v divadle, televizi, filmu, rozhlase a v dabingu. Bylo jí uděleno několik prestižních ocenění. Od poloviny osmdesátých let, kdy natrvalo opustila hereckou kariéru, spolupracovala s Filmovým studiem Barrandov jako autorka scénářů, pro Českou televizi napsala pohádku O zasněné Žofince. V roce 1992 se poprvé čtenářům představila ve své nové roli jako spisovatelka. Titulem Bezhlavá kobyla se vrátila do dob svého dětství. Její prvotina se setkala s mimořádným ohlasem a přízní čtenářů i odborné kritiky. V kouzelném příběhu Bratříček Golem, který byl později přeložen do angličtiny, svým osobitým způsobem ztvárnila známou legendu o Golemovi. Trvale se do povědomí čtenářů zapsala již svým třetím dílem O ztracené lásce, jež inspirovalo televizní tvůrce k natočení výpravného devítidílného seriálu podle jejího scénáře.
Rovněž autorčin čtvrtý titul V moci kouzel obsahuje tři tajemné a magické pohádkové příběhy plné fantazie, moudrosti a víry v dobro. Zatím poslední autorčinou knihou je sugestivní mystický román, alegorický příběh, plný fantazie, obrazů a metafor, vyprávěný nesmírně bohatým básnickým jazykem, charakteristickým pro všechna předchozí autorčina díla.

Jako vyznání lásky a obdivu k manželovi, slavnému houslovému virtuosovi, vznikla knížka Sedmihlásek, kterou věnovala Václavu Hudečkovi k jeho životnímu jubileu.

AudioStory © 1991-2018

Partneři: Nakladatelství Argo | Nakladatelství Vyšehrad | Nakladatelství Portál | Deník Knihy

Stránky: Miroslav Hařovský